Suomen kiinanopettajat ry on perustettu

Suomeen on perustettu uusi yhdistys, Suomen kiinanopettajat ry.  Lauantaina 14.5.2011 yhdistys pitää järjestäytymis- ja vuosikokouksen.

Yhdistyksen perustamisen muodollisuuksista ja käytännön järjestelyistä on huolehtinut väliaikainen hallitus, joka on hoitanut yhdistyksen rekisteröinnin Patentti- ja rekisterihallituksessa. Jo tällä viikolla järjestettävässä järjestäytymis- ja vuosikokouksessa tulisi yhdistykselle valita sen ensimmäinen hallitus. Mikäli olet kiinnostunut toimimisesta yhdistyksessä tai liittymään siiihen ota yhteyttä: suomenkiinanopettajat@gmail.com

 Vuosikokouskutsu:

Kutsumme Suomen kiinanopettajat ry:n jäsenet sääntömääräiseen vuosikokoukseen, joka järjestetään 14.5. 2011 klo 10:00 Helsingin yliopiston Konfutse-instituutissa, Unioninkatu 33, 3. krs, 00170 Helsinki. Kokous on samalla yhdistyksen ensimmäinen järjestäytymiskokous.  

Esityslista liitteenä.

Tervetuloa!

Suomen kiinanopettajat ry:n vuosikokous

Kategoria(t): Ajankohtaista 更新. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s